7 Adımda İnternetten Para Kazanmanın Yolları | 2017

ganhar-dinheiro-com-blog-650x400.jpg


İnternet para kazanmak için gerçek hayatta edinebileceğiniz bir işten ve yatırım yapabileceğiniz bir pazardan çok daha fazla imkân ve olanak sunuyor. Yani internetten para kazanmanın yolları gerçek hayata kıyasla çok daha fazladır. Örneğin iyi bir gelir elde edeceğiniz birçok iş sizden en az 5 yıllık tecrübe isterken veya kazançlı bir gelir elde edeceğinizi düşündüğünüz bir yatırım için yüklü miktarda sermaye gerektirirken internetten para kazanmak için bunların çok daha azına ihtiyaç duyarsınız. Tek ihtiyacınız olan biraz araştırma, bir miktar sermaye ve bolca kazanma hevesidir. Kimi zaman da sermayeye değil sadece zamana ihtiyaç duyarsınız.

1. İnternetten para kazandıran oluşumları araştırın
İnternet ortamında nelerin para kazandırdığını araştırmanız işe koyulurken size birçok konuda farklı fikirler sunabilir. Yaptığınız araştırmalar doğrultusunda yeteneklerinize ve isteklerinize uygun bir alan bulmanız veya daha önce hiç denenmemiş yaratıcı bir fikir üretmeniz için size ilham kaynağı olabilir.

2. Hedeflerinizi belirleyin
Hedeflerinizi belirlemeniz size hangi yolda hangi materyallerle ilerlemeniz konusunda yardımcı olacaktır. Hedeflerinize uygun olarak belirlediğiniz hedef kitleniz de internet ortamında para kazanmak için ulaşacağınız bir kaynaktır. Eğer hedef kitlenizin ne olduğu konusunda bir karara varmaz öylesine internet ortamında dolaşırsanız hiçbir yere varamazsınız. Örneğin makyaj yaparak Youtube’dan para kazanmak istiyorsanız öncelikli hedefinizin kadınlar olduğu bilincinde olmalısınız. Daha sonra yapacağınız makyajın tarzına göre genç veya orta yaşlı kadınlar için günlük veya abartılı makyaj seven kadınlara yönelik videolar hazırlayabilirsiniz. Hedef kitlenizi daralttıkça hedefinize daha kolay ulaşırsınız.

3. Hareket planınızı oluşturun
Araştırmanızı yaptınız, bu doğrultuda hedeflerinizi belirlediniz. Sıra geldi nerede ne zaman ve ne şekilde hareket edeceğinize. Örneğin teknoloji konularında blog yazarak para kazanmak istiyorsanız yazacağınız yazıların başlıklarını, içeriklerini oluşturarak günlük veya haftalık olarak ne sıklıkla yazılar yazacağınızı belirleyebilirsiniz. Gündemi takip ederek yazdığınız içeriklere yön verirseniz ulaşılabilirliğiniz artacaktır.

4. Sosyal medyaya hâkim olun
Sosyal medyanın gücünü inkâr eden kimse yok artık. Zaten bunu göz ardı edenlerin artık yavaş yavaş gözden düştüğünü söylemek mümkün. Örneğin eğer bir sosyal medya fenomeni olarak internetten para kazanmak istiyorsanız sosyal medyanın her alanına hâkim olmalısınız. Gelişen olaylardan haberdar olup paylaşımlarınızı bu doğrultuda yapmalısınız.

5. Güncel trendleri takip edin
İnsanların farklı dönemlerde farklı konulara ilgisi olmuştur ve bu ilgileri fark edip yatırımlarını bu yönde yapan insanlar hep en çok kazananlar olmuştur. Siz de internetten para kazanmak istiyorsanız güncel trendleri takip edip insanların ihtiyaçlarına veya algılarına hizmet edebilmelisiniz.

6. İnternete Vakit ayırın
İnternetten para kazanmak istiyorsanız internetin sabah 9 akşam 5 mesaisine uygun bir iş yöntemi olmadığını aklınızın bir köşesinde tutun. Bu iş için belki 24 saatinizi bazen de tatil günlerinizi harcamanız gerekebilir. Çünkü internetin tatili veya paydosu yoktur. Her an her şey her yerde gelişebilir ve sizin de bunlardan geri kalmamanız için takipte olmanız gerekir. Örneğin bir e ticaret siteniz varsa müşterileriniz birçok farklı konuda size danışmak için sizinle iletişim halinde olmak isteyeceklerdir. Onları kaybetmemek ve müşteri memnuniyeti sağlamak için kısa süre içerisinde dönüş yapmanız gerekir.

7. Yeteneklerinizi değerlendirin
Gerçek hayatta sahip olduğunuz herhangi bir yeteneğinizi dijitale dönüştürerek bu yolla para kazanabilirsiniz. Örneğin tasarım işinden anlıyorsanız web tasarlayarak, yazı yazmayı seviyorsanız blog tutarak, ticaretten anlıyorsanız e ticarete girerek, video çekmeyi seviyorsanız blogger olarak para kazanabilirsiniz.
İNTERNET'TEN PARA KAZANMA SANATI HAKKINDA BİLGİLER

この記事へのコメント

この記事へのトラックバック